W dniu dzisiejszym (08.06.2017 r.) w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem „Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem”. W wesołej zabawie udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z Przedszkola nr 24 w Elblągu.

Koziołek Matołek poprowadził nas aż do indiańskiej wioski, w której wydarzyła się ogromna tragedia. Ktoś ukradł wszystkie pióra z indiańskich pióropuszy! Zrozpaczony Wódz poprosił o pomoc dzieci, które z radością podjęły się odzyskania piór. Po krótkim mianowaniu na Indianina (malowanie twarzy oraz założenie na głowę opaski), dzieci poznały zasady odzyskiwania piórek. Dzielni mali Indianie musieli wykonać aż siedem konkurencji – za każdą otrzymywały jedno pióro. Konkurencje odbywały się na różnych kontynentach i były bardzo zróżnicowane :

Antarktyda – łowienie rybek,

Afryka – archeologiczne odkrycia, czyli poszukiwanie skarbów,

Europa – praca plastyczna, stworzenie wesołego potworka,

Azja – ułożenie z klocków odpowiedniego wzoru,

Australia – skoki w workach,

Ameryka północna – rzut lassem,

Ameryka południowa – tor przeszkód.

W międzyczasie odbyły się zabawy przy muzyce, słodki poczęstunek oraz wesołe, indiańskie tańce. Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie, a co najważniejsze – nasz cel został osiągnięty ! Odzyskaliśmy wszystkie pióra ! Już nie możemy się doczekać jaką przygodę przygotuje dla nas Koziołek za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z naszej zabawy.