Zeróweczka szkolna

W zeróweczce szkolnej trwa przygoda z szachami. Ćwiczymy naszą koncentrację i skupienie uwagi.
Rozmawialiśmy o prawach dziecka, wiemy czym jest i jaka jest rola Unicef-u. Uczestniczyliśmy w obchodach 30 - letniej rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka wraz z resztą społeczności szkolnej.
Dziękujemy Julii i Laurze, uczennicom klasy 6 c oraz Paulinie z klasy 5 a, za odwiedziny i czytanie książek naszym maluchom.😚 Dzieci są zachwycone i czekają na zapoznanie się z kolejnymi starszymi kolegami.
Drodzy uczniowie, zapraszamy serdecznie Was wszystkich do oddziału przedszkolnego na wspólną, ciekawą lekturę.😀
Usprawnialiśmy naszą motorykę małą ✂️, były zabawy matematyczne i językowe.
Wiemy już naprawdę dużo na temat gatunków ptaków występujących na terenie Polski.

Bawiliśmy się w prezenterów telewizyjnych. Obejrzeliśmy prognozę pogody, wiadomości oraz kanały muzyczne 😄🎵📺🖥🎥📹🎬 Dzieci tworzyły samodzielnie dialogi, odgrywały wspólnie scenki.
Na zajęciach z języka angielskiego poszerzaliśmy nasz zasób słownictwa w trakcie wykonywania zadań w parach oraz indywidualnie, poprzez zabawy muzyczno - ruchowe.
Do naszej sali zawitały Ciszaki. Śmieszne stworki z Krainy ciszy, które towarzyszą każdemu dziecku w czasie wykonywania zadań wymagających skupienia uwagi przez dłuższą chwilę.🤫 Zostaną z nami aż do czerwca. Jesteśmy na etapie wymyślania imion dla każdego stworka😊

Do zobaczenia już w poniedziałek!