Zeróweczka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Dzień Pandy, jest obchodzony corocznie 16 marca i jest poświęcony pandzie wielkiej. Jeszcze niespełna 50 lat temu, ten gatunek był skrajnie zagrożony. W 1970 żyło na wolności zaledwie 1000 osobników. Ludzie, wycinając drzewa, niszcząc przyrodę, pozbawiały pandy źródła pożywienia i miejsca do życia...😥

Dziś, dzięki działalności m.in. organizacji WWF, panda należy do jednej z najlepiej odradzających się populacji na świecie.
Wraz z przedszkolakami, odbyliśmy wirtualną podróż do Chin. Dzieci stały się już prawdziwymi ekspertami od pand 😀 wiedzą, że te zwierzęta, mimo że należą do drapieżników, żywią się głównie bambusami, zjadają ich nawet do 30 kg na dobę! Mierzą do 150 cm, mają po 6 palców, a na wolności żyją ok. 15-20 lat.

Dzieci samodzielnie wykonały swoje pierwsze lapbooki nt. tych wyjątkowych zwierząt, pełne ciekawych informacji, kart z ćwiczeniami grafomotorycznymi. Nie zabrakło także zabaw logorytmicznych, paluszkowych i pantomimicznych. Dzieci zgodnie uznały, że człowiek powinien chronić faunę i florę, zamiast niszczyć środowisko naturalne.👏

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.