Zeróweczka szkolna

Dzisiejszego poranka udaliśmy się na zajęcia biblioteczne do miejsca nie tak bardzo odległego od naszej sali, gdzie niespodziewanie przenieśliśmy się w czasie i miejscu, za sprawą lektury wyjątkowej książki. Profesor Leszek Kołakowski napisał ją dla swojej córki Agnieszki. Pewien nosorożec zapragnął nauczyć się latać. Zaprzyjaźnił się więc z wróblem, który starał się go wesprzeć w realizacji jego marzeń. Jak zakończyła się ta historia? Zachęcamy do wypożyczenia tej mądrej, skłaniającej do refleksji publikacji dla dzieci.

Zainspirowani jej treścią, przeprowadziliśmy wartościowe i interesujące rozmowy. Dzieci wykonały pracę plastyczną, aby choć na chwilę zapomnieć o zimie i móc ogrzać się pod afrykańskim słońcem.

Dziękujemy za zajęcia biblioteczne oraz zaproszenie p. Hani Trybińskiej. Ciekawa lektura jest zawsze dobrym pomysłem na spędzenie czasu.😊