Zeróweczka szkolna

W sali edukacyjnej "Ognik" dzieci utrwalały wiedzę o zagrożeniach pożarowych w domu i szkole, alarmowaniu służb ratowniczych, postępowaniu podczas pożaru oraz o zasadach ewakuacji. Ponadto samodzielnie uruchamiały alarm pożarowy, naciskając przycisk ROP, powiadamiały o zagrożeniu dyspozytora z wykorzystaniem telefonu alarmowego 112. Chętne dzieci oglądały symulowany pożar mieszkania (efekty: światło, dym, dźwięk) oraz zwiedzały „spalone” pomieszczenia mieszkania i ustalały przyczyny powstania pożaru. Dzieci ubrane w stroje strażackie wchodziły na strażacką drabinę i po uderzeniu w strażacki dzwon otrzymywały certyfikat Małego Strażaka.

Dzieci przekazały samodzielnie przygotowaną kartkę z podziękowaniami dla Strażaków w ramach realizacji projektu pt.: "Serdeczna karteczka". 🚒👩‍🚒