Zeróweczka szkolna

W trakcie dzisiejszych zajęć towarzyszyła zerówkowiczom Aurora, uczennica klasy 5.c. Przeczytała wszystkim opowiastkę, zaproponowała quizzy oraz zagadki przy użyciu tablicy multimedialnej. Dzieci usprawniały myślenie przyczynowo-skutkowe, które łączy się z rozwijaniem pamięci, spostrzegawczości oraz wyobraźni. Odtwarzaliśmy przebieg zdarzeń w angielskiej baśni ludowej: "O trzech małych Świnkach". Użyliśmy do tego ilustracji, które dzieci układały w porządku chronologicznym. Skupiliśmy się przede wszystkim na tematycznych relacjach czasowych. Dzieci zadawały sobie nawzajem pytania i szukały na nie odpowiedzi, co zdarzyło się najpierw? Co potem?

Następnie wymyślały w grupach własne historyjki przy użyciu obrazków nawiązujących do popularnych baśni.
Zdjęcia z fotobudek pozostaną dla nas pamiątką dzisiejszego spotkania.