Zeróweczka szkolna

Bonjour!

Dzisiaj obejrzeliśmy fantastyczną animację o spotkaniu Mikołajka ze swoimi twórcami: R.Gościnny i J-J.Sempé. Seans okraszony był ciekawostkami na temat Francji i Paryża. Film łączy w sobie sceny przygód animowanego bohatera z fragmentami życia autorów. Dzieci w przeciągu ostatnich dni poznały paczkę niesfornych przyjaciół Mikołajka w trakcie naszych codziennej, popołudniowej lektury. Utożsamiały się z ich przygodami oraz poszczególnymi postaciami opowiastek.

Bohaterowie książek ożyli dzisiaj na ekranie filmowym, dostarczając nam wielu powodów do śmiechu 🤭 Po powrocie do sali szkolnej, wymyślaliśmy wspólnie nowe przygody francuskich uczniów, rozwiązywaliśmy zagadki i zaszyfrowane wiadomości. 20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii.

Święto te upamiętnia powstanie Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (OIF) w 1967 r. Jej głównym celem jest nauczanie i promowanie języka francuskiego na świecie. W marcu organizowane są liczne wydarzenia promujące kulturę, historię oraz gastronomię państw frankofońskich.

Więcej informacji nt.wydarzeń kulturalnych odbywających się w Polsce można znaleźć pod poniższym adresem www: