Biblioteka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

27.11.2017r. nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili grę czytelniczą „Czytanie jest fajne! Z Romeo i Julią za pan brat” dla 5-osobowych drużyn z klas II gimnazjum. Zabawa była świetna: o zwycięstwie zadecydowała szybkość poruszania się po szkole, zgranie zespołu, ale przede wszystkim znajomość tekstu lektury. Uczniowie klasy III e zasiedli w biurze zawodów – każda drużyna miała swojego opiekuna. Poszczególne zespoły musiały wykonać 6 zadań: rozwiązać 2 krzyżówki, dwa testy z wiedzy o lekturze (w tym jeden umieszczony na komputerze w bibliotece), ułożyć puzzle, które ostatecznie utworzyły okładkę „Romea i Julii” oraz znaleźć w odpowiednim wydaniu lektury określony cytat czy też  wyszukać konkretne wiadomości. Zadania znajdowały się w 4 gabinetach (segment B, C, D, E) oraz bibliotece szkolnej.

Zaangażowanie wszystkich uczestników było ogromne! Ostateczna kolejność przedstawia się następująco:

I miejsce – Klasa II a – 65 pkt (Natalia Gałczyk, Wiktoria Pałka, Agata Maciejko, Oliwia Juchnowicz, Paweł Woliński)

II miejsce – Klasa II f – 64 pkt (Natalia Łysko, Martyna Filip, Emilia Kalinowska, Ola Prokopska, Hubert Stopa)

III miejsce – Klasa II b – 63 pkt (Iga Rutkiewicz, Kacper Siemaszko, Emilia Bobrowicz, Adrianna Malczewska, Wiktor Zyzek)

IV miejsce – Klasa II c – 62 pkt

V miejsce – Klasa II d – 61 pkt

Klasa II e nie wzięła udziału w grze czytelniczej.

Nagrody książkowe otrzymują pierwsze trzy zespoły – zapraszamy ich 1.12.2017r. (piątek) o godz. 11.30 do biblioteki szkolnej.

Słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli języka polskiego, uczniów klasy III e za pomoc, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, bo różnice punktowe między zespołami są minimalne, gdyż wszyscy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.