Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

 Rysunki - D. SternaZa Nami pierwszy dzień wewnętrznej Konferencji Upowszechniającej stosowania technik oceniania kształtującego w praktyce szkolnej. Wydarzenie to ma na celu podzielenia się wiedzą i umiejętnościami, wymianę doświadczeń, ale przede wszystkim kształtowanie postawy świadomego nauczania i uczenia się i realizowane jest w szkole w ramach udziału w  programie Całościowy Rozwój Szkoły poziom 2, który zakończy się już w czerwcu nadaniem szkole tytułu Szkoły Uczącej Się.

W celu podniesienia jakości swojej pracy, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu wzięli udział w lekcjach pokazowych przygotowanych przez kolegów i koleżanki z pracy, gdzie mogli zgłębić tajniki OKeja. W trakcie zajęć edukacji wczesnoszkolnej, Nasi najmłodsi uczniowie pokazali, że cele lekcji nie takie straszne i nawet brak umiejętności czytania na tym etapie nie jest przeszkodą. Starsi uczniowie dokonywali na swoich lekcjach samooceny osiągnięcia wybranego kryterium sukcesu w trakcie pisania m.in. rozprawki na języku polskim. Stosowanie metodników, jako formy sygnalizowania postępów pracy; informacja zwrotna udzielana uczniowi, który wykonał zadanie; ocena koleżeńska pracy ucznia siedzącego obok w ławce i wiele innych metod, których zastosowanie w praktyce mogliśmy obserwować w dniu dzisiejszym pozwoliły nauczyć się czegoś nowego. Klasa piata sportowa poznała twórczość Vincenta van Gogha i dowiedziała się, jak prawidłowo opisać obraz oraz wykonała zadania utrwalające nowe umiejętności. Wszystkie cele osiągnięte! Ten tydzień dostarczy jeszcze wielu takich okazji.

W kolejnych dniach kontynuowane będą Ok. obserwacje z udziałem nauczycieli, ale i zaproszonych rodziców. Oprócz tego, najstarsi uczniowie wezmą udział w Debacie na temat „Jak ocenianie kształtujące pomaga się uczyć?”, aby udzielić wskazówek w formie informacji zwrotnej swoim nauczycielom. Nauczyciele natomiast będą rozmawiać o nauczaniu i potrzebie pozyskania IZ od ucznia. Czwartek 2.12. to dzień z wychowawcą podczas którego uczniowie będą doskonalić techniki uczenia się  wybierać te najskuteczniejsze dla własnego stylu. Popołudnie tego dnia stanie się podsumowaniem całego tygodnia wrażeń, doświadczeń i wyciągnięciem wniosków do dalszej, efektywnej pracy w duchu OKeja.

Zapraszamy do galerii zdjęć.Rysunki - D. Sterna

Nauczyciele JEDENASTKI

Rysunki - D. Sterna.  Źródło:

https://sus.ceo.org.pl/sus/album/rysunki-danuty-sterny/galeria/rysunki-danuty-sterny

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.