logo frse, erasmus+, eduinspiracje

Już po raz czwarty Narodowa Agencja Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności zorganizowała Kongres Edukacji, podczas którego przedstawiono możliwości, jakie pojawiły się w programach europejskich na lata 2021-2027 oraz podsumowano dotychczasowe wsparcie finansowe. W ramach wydarzenia odbyła się również Gala wręczenia nagród dla najlepszych w konkursach EDUinspiracje, European Language Label  i Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu. Nagrodzonych zostało 20 laureatów.

etwining logoKonkurs EDUinspiracje w kategorii Media jest adresowany do dziennikarzy i publicystów, którzy poruszają tematykę programów edukacyjnych zarządzanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Celem tego konkursu jest wyróżnienie materiałów prasowych takich jak wywiad czy reportaż. I w tej właśnie kategorii wyróżniono elbląską dziennikarkę Panią Kamilę Kornacką, która jest autorką wywiadu z nauczycielkami naszej szkoły: Magdaleną Szyk-Wojtkiewicz oraz Mirosławą Frączyk, które opowiadały o realizacji projektów eTwinning w Jedenastce, między innymi o projekcie eTwinningland, który otrzymał Krajową Odznakę Jakości (jako jeden z dwóch w Elblągu i jeden z kilkunastu w województwie).

Serdecznie gratulujemy Pani Kamili z Dziennika Elbląskiego i dziękujemy za owocną współpracę w ramach upowszechniania efektów działań Naszej Szkoły na arenie międzynarodowej.

Link do artykułu:

Zapraszamy do galerii zdjęć, których autorem jest p. Krzysztof Kuczyk.

M. Szyk-Wojtkiewicz

M. Frączyk