Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla uczniów Jedenastki, biorących udział w projekcie OUR GREEN NOVEL w ramach międzynarodowej platformy współpracy szkół eTwinning. W tym miesiąculogo współpracowaliśmy w celu ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem. Wykorzystując aplikację CHATTERPIX stworzyliśmy postacie zwierząt zagrożonych wyginięciem - awatary i opisywaliśmy je. Naszym zadaniem było również obejrzenie filmiku i na podstawie zdobytych wiadomości rozwiązanie wspólnie QUIZu w aplikacji WORDWALL. Wszystkie materiały gromadzimy w PADLETACH, dzięki którym upowszechniamy rezultaty projektu.

Podsumowanie tych działań dokonało się podczas videokonferencji, którą odbyliśmy w czwartek. Uczniowie klasy 7.c i 5.d mieli okazję zapoznać się na żywo z rówieśnikami ze szkół partnerskich z Turcji, Grecji i Włoch. Dzięki temu rozwijaliśmy kompetencje językowe i komunikacyjne, uczyliśmy się autoprezentacji i poznawaliśmy kulturę i zwyczaje krajów europejskich. Kolejny rozdział naszej Zielonej Powieści to oszczędzanie energii – już przygotowujemy filmiki zachęcające do dbania o naszą planetę.logo etwining

Magda Szyk-Wojtkiewicz z zespołem projektowym