Projekty w ramach Erasmus+

Ostatni dzień w Palermo

Żegnamy się już z naszymi gospodarzami. O poranku jeszcze ostatnie prace projektowe, ceremonia rozdania certyfikatów, a popołudniu zapierające dech w piersiach zabytki Pałac Orleański i Kaplica Pallotyńska z mozaikami z 12 wieku oraz Velazquez w oryginale w Sali Parlamentu Sycylijskiego.

IV dzień

Na wyspie życie czerpie się z morza. Czwartego dnia w Palermo mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć je z bliska, ale także zanurzyć się w nim na chwilę. Erasmus plus- European Healthy Lifestyle. Pozdrawiamy.

III dzień

Dzień 3 wizyty w Palermo pracujemy w grupach międzynarodowych omawiając choroby i dysfunkcje żywieniowe.

II dzień

Drugi dzień spotkania grupy projektowej European Healthy Lifestyle spędziliśmy na świeżym powietrzu. W Agrigento zobaczyłyśmy piękne ogrody i świątynie zbudowane przez Greków. Jedliśmy tradycyjne dania Sycylia skierowana. A na deser spędziliśmy czas na plaży 😊.

I dzień

Pierwszy dzień wizyty w Palermo okazał się pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Zaczął się od uroczystego powitania przez dyrektora szkoły Andrea Tommaselli. Obejrzeliśmy prezentacje uczniów dotyczące historii i legend Palermo, taniec ludowy uczniów klas podstawowych I instrumentalne wykonanie znanych piosenek. Po słodkiej przekąsce mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, technicznych, malarskich oraz sportowych. Szkoła gospodarcza przygotowała nam posiłek i uwierzcie czy nie Włochy to nie tylko pizza i spagetti 😉. Komunikacja miejską pojechaliśmy na stare miasto gdzie zwiedziliśmy wiele zabytków. Dziś czeka nas wyjazd do Agrigento czekamy z ciekawością.