23 kwietnia (poniedziałek) w ramach Festiwalu Techniki i Nauki obchodziliśmy Święto matematyki i Liczby pi.

Uczniowie klas gimnazjalnych (IIa, IIIa) przeprowadzili zajęcia na lekcjach matematyki w niektórych klasach trzecich, czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Zajęcia dotyczyły liczby pi. Uczniowie klas trzecich i czwartych wysłuchali historii o liczbie pi, a następnie wykonali jej rysunki. W klasach piątych i szóstych uczniowie brali udział w konkursie na napisanie wyrazów z literkami pi (np.: piernik, piosenka…). Następnie każda klasa wraz z nauczycielem matematyki przygotowała plakat z tymi napisanymi wyrazami. Klasy siódme stworzyły wartość liczby pi do 100 miejsc po przecinku.

Klasa 2a Gim przeprowadziła w klasie 4b ciekawe zajęcia matematyczne z liczbą Pi 😊

PONIEDZIAŁEK - TYDZIEŃ NAUKI I TECHNIKI CZAS ZACZĄĆ

W poniedziałkowe popołudnie (23.04) odwiedził nas Pan Rafał Kaczmarczyk – amator i niezwykły pasjonat zagadnień związanych z fizyką. Chętni uczniowie mieli okazję obejrzeć takie pokazy jak:

-lewitacja metalowego bączka w polu magnetycznym

- magnesy neodymowe

pokaz wyładowań atmosferycznych

- dlaczego podczas burzy dochodzi do pożarów

- świecący ogórek

- wykorzystanie magnesów w życiu codziennym

Konkurs liczby pi w klasie 6B