dd020b13aa639441782721446c45cf07.0 600x338

Wtorek w Jedenastce minął pod znakiem języka angielskiego i niemieckiego. Dzień był pełen atrakcji, a uczniowie pełni zaangażowania główkowali i rozwiązywali ciekawe zadania.

Młodsze klasy wzięły udział w ekologicznych zabawach językowych przygotowanych przez ich starszych kolegów. Wśród zadań pojawiło się tradycyjne memory, krzyżówki czy słowotwory, ale i również urozmaicone skoki do kolorów czy eko-kolorowanki.

Podczas przerw na korytarzach cały czas czuć było atmosferę skupienia, gdyż uczniowie mieli okazję uczestniczyć w grze francuskiej "Eco-chase", której rozwiązania szukali na kartach pracy umieszczonych w różnych miejscach szkoły. Aby odgadnąć rozwiązanie trzeba było rozwiązać rebus, ułożyć litery w odpowiedniej kolejności lub odszyfrować hasło.

Poza tym, w tym dniu w szkole gościliśmy rodowitego Amerykanina Fredericka, który na lekcji w III E opowiadał o życiu za oceanem i m. in. Ekologii w USA. Uczniowie mieli okazję spotkać się z "żywym" językiem i podnieść swoje kompetencje językowe.

Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego uczniowie pod opieką nauczycieli tworzyli prace pt. My eco – friend, lapbooki o proekologicznych działaniach oraz plakaty o oszczędzaniu zasobów naturalnych. Dzięki temu oprócz uświadomienia sobie potrzeby dbania o planetę powtórzyliśmy słownictwo I pracowaliśmy w grupach.

Na długiej przerwie natomiast Najtęższe umysły Naszej Szkoły zmierzyły się w TURNIEJU ekologicznym QUIZIZZ. Wyłoniono aż 9 zwycięzców I nagrodzono ich immunitetami na Dzień bez Mundurka.

Dzień był pełen zabawy i jednocześnie pracy, więc uczciliśmy naukę języków obcych i pokazaliśmy co potrafimy !!!!

Językowcy SP 11