20190601 125303 800x198

Kilka chwil po godzinie 10, w sobotę 1 czerwca 2019 roku w naszej szkole rozpoczął się Festyn Rodzinny. Na gości czekały różnorodne zabawy i atrakcje na świeżym powietrzu, bowiem pogoda spisała się na medal ! Świeciło przyjemne słoneczko, które dodatkowo zachęcało do udziału w festynie.

Oficjalnie festyn otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu–  pan Bogusław Milusz, który powitał przybyłych na gości, a wtórowała mu pani Magdalena Szyk-Wojtkiewicz, tłumacząca słowa pana dyrektora na język angielski. Było to konieczne, ponieważ razem z nami bawili się uczestnicy programu Erasmus+ z Rumunii oraz Bułgarii. Nie zabrakło również życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka – dla wszystkich dzieci – tych małych oraz tych dużych. Po części oficjalnej swój występ zaprezentowała klasa IIc, która przygotowała krótką inscenizację dotyczącą znaczenia w przyrodzie motywu przewodniego festynu - wody.  Po nich na scenie występowali uczniowie klasy III a gimnazjum. Przeprowadzili oni na naszych oczach niezwykłe chemiczne eksperymenty.

Następnie na naszej scenie pojawili się szkolni przedstawiciele UNICEF-u. Nasza szkoła od 10 lat należy do Klubu Szkół Unicef i co roku angażuje się w akcje pomocowe – w tym roku włączyliśmy się w akcję „Szkoła z Prawami Dziecka ”, edycja IV. Wolontariusze przeprowadzili w klasach głosowanie, które wyłoniło osoby, najaktywniej działaje na rzecz ochrony praw dziecka. Tytuł Szeryfa Praw Dziecka otrzymali:

• Pan Dyrektor Bogusław Milusz,
  • Pani Pedagog Małgorzata Karbowska,
  • Pan Roman Nakonowski Rzecznik Praw Ucznia,
  • Pani Magdalena Kołacka – nauczyciel wf i trener,
  • Natalia Gałczyk – uczennica klasy IIIa

Wszystkim Szeryfom serdecznie gratulujemy i życzymy, by dalej tak aktywnie działali w obronie praw dziecka. Ostatnim punktem oficjalnego otwarcia Festynu Rodzinnego było podsumowanie III edycji Festiwalu Nauki i Sztuki oraz rozdanie nagród za przygotowane przez wszystkie klasy makiety przedstawiające organizmy zasiedlające wody słodkie i słone na całej kuli ziemskiej. Aż osiem klas zdobyło I miejsce, a 10 klas zasłużyło na wyróżnienie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę i zabawę. Goście mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych, takich jak: skoki na dmuchańcach, skoki na trampolinach, wyścigi na hulajnogach, bieg ze skrzynkami, turlanie butelek z wodą przez tor przeszkód czy turnieju piłki nożnej.  Ci, którzy nie mieli ochoty na sportowe wyczyny, mogli zagrać w jedną z wielu gier planszowych przygotowanych przez szkolne koło gier planszowych – Arka Gier. Na boisku pojawiły się nawet gry wielkoformatowe! W ramach festynu obyły się również przygotowania do turnieju w Molkky.  Nieco dalej uczniowie naszej szkoły przeprowadzili różnorodne eksperymenty chemiczno-fizyczne, z których można było się bardzo wiele nauczyć. Dodatkowe atrakcje zapewniły gigantyczne bańki mydlane oraz szczudlarze, którzy pojawili się, aby razem z nami bawić się podczas festynu.

Nie wolno zapomnieć nam o wspaniałym kąciku gastronomicznym! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych rodziców udało się stworzyć prawdziwą ucztę. Nie zabrakło przepysznych ciast, zdrowych i smacznych owoców, zdrowych koktajli oraz orzeźwiającej lemoniady. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam stworzyć tak cudowny poczęstunek. W ramach dodatkowej atrakcji pojawił się specjalny wózek, przy pomocy  którego powstawała kolorowa i słodka wata cukrowa oraz chrupiący popcorn.

Tegoroczny festyn był bardzo udany – już nie możemy doczekać się przyszłego roku! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy bawili się razem z nami i zapraszamy za rok.