Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego gimnazjaliści zmierzyli się z trudnościami, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy języka polskiego. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością, aby odnaleźć zadania polonistyczne ukryte na korytarzach szkolnych.

Zwyciężczynią zmagań, czyli Mistrzem Mowy Polskiej została Emilia Kurowska z klasy Id. Gratulujemy!

Na wyróżnienie zasłużyły: Julia Bujalska z kl. I d, Emilia Kalinowska z If, Roksana Maciejewska z kl. Ie, Marcelina Szymborska z kl. Id.

Poprawnych odpowiedzi udzielili również: Jakub Bielawski, Julia Cirowska, Adam Goryszewski, Adrian Górak, Michał Klann, Kacper Konera, Weronika Kozłowska, Paweł Krause, Dawid Meszko, Wiktoria Pałka, Wiktoria Piekarczyk, Karol Tacka, Klaudia Weis.

Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Polubmy język polski nie tylko od święta!

Nauczyciele języka polskiego