Na dzisiejszych zajęciach gościliśmy pana Krzysztofa, tatę Leny, który jest funkcjonariuszem w Straży Granicznej. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca funkcjonariusza Straży Granicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć i zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie. Pogadanka była również okazją do omówienia z dziećmi zasad bezpiecznego zachowania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych, a dodatkowo zasad postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Główną atrakcją spotkania było przybliżenie roli psa w służbie. Naszym specjalnym gościem był Heban zwany Roki - pies służący w Straży Granicznej. Mogliśmy uczestniczyć w pokazie tresury psa oraz zobaczyć, na czym polega jego praca. Przewodnik psa omówił również zasady w przypadku spotkania z agresywnym psem. Dzieci pilnie ćwiczyły bezpieczną pozycję "żółwia".

Zajęcia bardzo nam się podobały i dziękujemy serdecznie.