Ogólnopolski Konkurs

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Po raz  szesnasty,  24 marca 2017r. odbył się  etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego  dla szkół gimnazjalnych pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wydarzenie to odbyło się w Olsztynie, w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

W  etapie  wojewódzkim   wystartowali najlepsi uczniowie wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji. Do walki o zwycięstwo stanęły czteroosobowe drużyny gimnazjalistów z  parków krajobrazowych województwa warmińsko  – mazurskiego. Zadaniem uczniów było rozpoznanie 30 gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz rozwiązanie pisemnie testu złożonego z 25 pytań dotyczących wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony przyrody i środowiska oraz znajomości parków krajobrazowych.

Nasza drużyna w składzie: Oliwia Juchnowicz, Aleksandra Ziemba, Krzysztof  Mgłosiek i Ksawery Synak zajęła szóste miejsce.

Gratuluję młodym ekologom - Halina Dolna