witaj szkoło

Drodzy Uczniowie,

Od poniedziałku wracacie do szkoły. Czas nauki zdalnej był dla Was, waszych Rodziców, jak i dla nauczycieli bardzo trudny. Wielu z Was ma obawy związane z powrotem dzieci do szkoły.

Chcielibyśmy Was zapewnić, że my nauczyciele SP 11, po powrocie dzieci do szkoły, stawiamy na odbudowę relacji. Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie w szkole czuli się bezpiecznie. Najważniejsze dla nas jest to, abście mogli się spotkać z rówieśnikami, wspólnie porobić coś, co lubicie, coś, co jest dla Was ważne. Odbudowa relacji, nauka rozmawiania ot tak, twarzą w twarz, powrót z wirtualnego świata i na nowo odnalezienie się w grupie jest dla nas priorytetem.

Jeżeli chodzi o sprawdziany, to wszyscy wiemy, że nie zniknęły one w trakcie nauki zdalnej, więc po powrocie nie będziemy masowo testować wiedzy uczniów. Nie będziemy robić sprawdzianów, a już na pewno nie takich, które kończą się oceną i są formą udowodnienia, czego uczeń nie umie. Uczniowie, którzy wyrażą chęć poprawy ocen, oczywiście będą mieli taką możliwość. Nie będziemy oceniać za brak notatek w zeszytach z okresu nauki online. Możemy jednak nagrodzić oceną uczniów, którzy faktycznie zeszyty/ćwiczenia prowadzili skrupulatnie.

Mamy nadzieję, że te rozwiązania sprawią, że wrócicie do szkoły bez obaw i w pierwszych tygodniach będziecie mogli nacieszyć się towarzystwem kolegów, bezpośrednim kontaktem z nauczycielami i normalnością.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Bogusław Milusz