Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy  
Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu 

      Po długiej przerwie wszyscy witamy nowy rok szkolny z zapałem, pełni nadziei i ufności, że będzie taki, jakiego od dawna już nie było – po prostu normalny. Stajemy u jego progu z wielkimi obawami, czy spełni on nasze oczekiwania. To będzie szczególny rok dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla Zerówkowiczów, Pierwszaków, Ósmoklasistów i dla mnie.    

      Strach i niepewność towarzyszy z pewnością najbardziej najmłodszym dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kochane Przedszkolaki i Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie i gorąco w progach naszej szkoły! Życzę Wam, aby czas spędzony na zajęciach edukacyjnych był dla Was fascynującą przygodą a miejsce, w którym będziecie ją przeżywać stanowiło bezpieczną przystań rozwoju Waszych zainteresowań i pobudzało Waszą kreatywność. Mam nadzieję, że Wasi Nauczyciele i starsi koledzy zrobią wszystko, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i zawiązali przyjaźnie.

      Obawy mają również Wasi Rodzice. Drodzy Państwo, dziękuję Państwu za zaufanie, że powierzyliście swoje dzieci właśnie naszej placówce. To wielki zaszczyt, że Szkoła Podstawowa nr 11 jest w Państwa odczuciu warta uwagi. Postaramy się nie zawieść Państwa zaufania i nie stracić pokładanej w nas nadziei.

      Będzie to również ważny rok dla Ósmoklasistów. Pewien etap ich życia się kończy, nie ma co ukrywać. Przed Nimi pierwszy poważny egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, życzę Wam wielu takich poważnych egzaminów (matury…, egzaminu na prawo jazdy…, może egzaminu na nauczyciela mianowanego… i innych). Te wszystkie egzaminy, które przejdziecie w swoim życiu będą wyznacznikiem tego, co osiągnęliście. Teraz przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale z pewnością też  możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki to będzie rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postanowień, motywacji do pracy, podejścia do realizacji wyznaczonych celów.      

      Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanych czynności i realizowanych przedsięwzięć oraz zadowolenia z efektów wykonanych zadań w wyniku pełnionych obowiązków. Niech ten rok szkolny przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa zawodowego, szacunku dla Waszej pracy i satysfakcji z bycia częścią społeczności Szkoły Podstawowej nr 11.      

     Rok szkolny, który właśnie się rozpoczyna, będzie świadczył o odpowiedzialności każdego z nas, gdyż obowiązują nas wytyczne Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę wszystkich – Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie wytycznych i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie dla wszystkich miejscem bezpiecznym. Rzeczywistość często pokazuje, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, dlatego proszę o odpowiedzialność – za siebie i za innych. 

      Kochani Uczniowie, życzę Wam, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie wiele sukcesów.  

      Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Liczę na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie. To od nas – nauczycieli i rodziców – zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszych dzieci.  

      Rzetelni Nauczyciele i Odpowiedzialni Pracownicy, życzę Wam najlepszego roku zawodowego, zadowolenia z tego, że pracujecie Państwo w naprawdę cudownej szkole, gdzie wszyscy się szanują i mogą na siebie liczyć.

      A ja, cóż…, ja, zapewniam wszystkich, najbardziej się boję! Jestem, jak ten Zerówkowicz i Pierwszak, który idzie do nowej szkoły i nie wie, czy zawiąże tam przyjaźnie, czy zrealizuje swoje marzenia. Jestem, jak ten Rodzic, który nie wie, czy może zaufać ludziom tam pracującym, nie zna Ich po prostu. Ale… Jestem pełna nadziei, chęci do ciężkiej pracy, pełna wiary w Ludzi, którzy tworzą społeczność Szkoły. Wiem, że mogę na wszystkich Państwa liczyć i że razem będziemy pracować na sukcesy naszej 11. Przepełnia mnie radość z naszych bliskich spotkań, z tego, że wracamy do szkoły, z tego, że będziemy razem.      

„Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie.”

                                                                                    Kornel MakuszyńskiAwantura o Basię

 

z serdecznymi pozdrowieniami

mgr Katarzyna Jankowska

dyrektor szkoły

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.