27 września w III LO odbył się finał Konkursu Miejskiego Uliczna Matematyka Street Maths, który realizowany był w ramach projektu „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej”. Naszym zadaniem było wykonanie matematycznej gry planszowej z zasadami dostosowanymi dla dzieci w wieku szkolnym. Udało się!!! Zrobiliśmy to!!! Zdobyliśmy 1 miejsce!!!😉😉😉

Wspólnymi siłami, my - nauczyciele i uczestnicy projektu, stworzyliśmy grę „Matematyczne wyzwania na wiosennej łące”. Nasza gra jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zapewnia dobrą zabawę i jednocześnie rozwija kompetencje matematyczne przy równoczesnym doskonaleniu umiejętności praktycznych. W doskonały sposób łączy elementy matematyki, kodowania oraz logicznego myślenia.