Zajęcia w dniach 24.04 - 28.04 przebiegały w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu pod znakiem trwającego Tygodnia Nauki.  Uczniowie brali udział w warsztatach, wycieczkach organizowanych przez różne instytucje m. in. Zakład Utylizacji Odpadów, Mobilne Planetarium z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Elektrociepłownię, Centrum Chemii w Małej Skali z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Zespół Szkół Technicznych, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Zespół Szkół Mechanicznych.

Podsumowaniem działań był piątkowy Festiwal na którym nie tylko uczniowie Zespołu Szkół nr 1, ale również zaproszeni do szkoły goście, mogli wykonać ciekawe doświadczenia przyrodnicze m.in. pokaz suchego lodu, obejrzeć spektakl ekologiczny pt. „Dziady”, na własne oczy przekonać się jakie rozmiary mogą osiągać owady i pajęczaki z obszarów tropikalnych, a także obejrzeć konstrukcje robotów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Ponadto na festiwalu wręczono uczniom nagrody za wykonanie robota z surowców wtórnych, makietę prezentującą odnawialne źródła energii, tematyczny plakat oraz wiersz.

Wszystkie działania minionego tygodnia umożliwiły uczniom Zespołu Szkół nr 1 poszerzenie swojej wiedzy, czego dokonali świetnie się przy tym bawiąc.

GALERIA ZDJĘĆ: