Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

   Ten dzień był niezwykle udany! Uczyliśmy się poprzez zabawę i pomimo, iż całą sobotę spędziliśmy na nauce języka angielskiego, nie byliśmy zmęczeni ani trochę! Wręcz przeciwnie - przez całą drogę powrotną snuliśmy plany co do kolejnego dnia tematycznego - być może już wkrótce wyruszymy na podbój Meksyku, bo planujemy Dzień Meksykański...
Ale po kolei...Specjalnie i tylko dla nas otwarto majestatyczny Teatr Szekspirowski, we wnętrzach którego przenieśliśmy się w zamierzchłe czasy Williama Shakespeare'a, Obejrzeliśmy niezwykły pokaz świateł i dowiedzieliśmy się, że podłoga wraz z siedzeniami w tymże Teatrze może zostać podniesiona na wysokość sceny, zaś dach - zupełnie odkryty. Pan Krzysztof oczywiście po angielsku przybliżył nam tajniki gry aktorskiej czasów wielkiego pisarza. Mamy już również zaproszenie na letni Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski.

  Po tym niezwykłym, mistycznym wręcz doświadczeniu pojechaliśmy do Sopotu na spotkanie z Panem Michael'e Tirrell'e,m (ale najpierw obowiązkowy punkt programu - sklep "Tiger" ze śmiesznymi gadżetami), native speaker'em prosto z Massachusetts. Pan Michael był trenerem wielu amerykańskich drużyn futbolowych, a w Trójmieście uczy języka angielskiego w szkole językowej "Maverick" w Gdyni, a także pełni rolę personal coach'a Trójmiejskich sportowców. Nauczył nas jak efektywnie się uczyć (podał nam kilka ciekawych sposobów, którymi podzielimy się już wkrótce ze wszystkimi), czym jest słownik dla każdego Ucznia i w jakich sytuacjach Amerykanin czuje się Polakiem :) Każdy miał szansę osobiście porozmawiać z Panem Tirrell'em, zrobić sobie zdjęcie i zapytać jak sprawić, aby mieć równie jak Amerykanie pozytywne podejście do życia, w czym ono pomaga, jak radzić sobie z porażkami, ale i sukcesami.

   A na koniec...bardzo atrakcyjny punkt programu - przepyszny amerykański hamburger z frytkami i surówką Coleslaw w restauracji w amerykańskiej restauracji Billy's American Burger, mieszczącej się w hotelu Sheraton w Sopocie. Po pysznym posiłku z żalem wróciliśmy do domu, ale na pewno chcemy powtórzyć podobna wycieczkę, bo już w autokarze rezerwowaliśmy miejsca na kolejny dzień tematyczny - może tym razem meksykański? Pomysłodawcy i koordynatorzy projektu "Sobota z angielskim" - Agnieszka Szwaracka i Marcin Deoniziak

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.