5 maja Duch Historii zaprosił uczniów klas I-VI na uroczystość poświęconą rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Piosenka zespołu „Świetliczaki” wprowadziła wszystkich w refleksyjny nastrój. Młodsi oraz starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć inscenizację przygotowaną przez całą klasę IVa. Utrwalili ważne wiadomości na temat jednego z najważniejszych wydarzeń historii Polski. Największą frajdą była dla uczniów możliwość sprawdzenia się podczas rywalizacji trzech zespołów: Białych Orłów, Turystów i Artystów. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pracowali w każdym zakątku szkolnej auli, by na koniec otrzymać słodką nagrodę. Dodatkową atrakcją stała się wystawa prac dzieci z klas I-III.

Za wspólnie spędzony czas dziękują organizatorzy: I.Marynowska, J.Glaubert, A.Derenda, A. Stando, A.Pałat, M. Zipser