Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w Turnieju o Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu oraz rekreacji i sportu.

Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczniowie pisali 2 testy, jeden ze znajomości przepisów ruchu drogowego i drugi z analizy sytuacji na skrzyżowaniach dróg. Druga część – praktyczna – polegała na pokonywaniu toru przeszkód, jeździe w miasteczku ruchu drogowego i wykonaniu zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali M. Grzelka, J. Stosik, A. Chlebowska, K. Kusowska, N. Gałczyk, K. Śliwińska, J. Cieśla i choć znaleźli się tuż za podium to należą im się wielkie podziękowania.

B. Sakowska i W. Obrębski