23.05.2017r. odbyła się gra czytelnicza dla klas III gimnazjum „Gdzie jesteś Mały Książę?”. W konkursie wzięły udział 5-osobowe reprezentacje z sześciu klas III. W rolę asystentów wcielili się uczniowie klasy II f, którzy służyli pomocą swoim starszym kolegom i koleżankom.

O zwycięstwie w grze czytelniczej decydowała umiejętność współpracy w grupie, zgranie zespołu, znajomość lektury „Mały Książę”, szybkość poruszania się po szkole, umiejętność wyszukiwania odpowiedniej informacji w książce i rozwiązywania testu w formie elektronicznej.

Każdy zespół miał do wykonania 6 zadań: uzupełnić dwa testy, rozwiązać dwie krzyżówki, odnaleźć odpowiednią informację w książce i rozwiązać test na  komputerze. Trudność tych zadań była zróżnicowana; najwięcej problemów było z zadaniem trzecim – krzyżówką, której żaden z zespołów nie uzupełnił właściwe w całości. Za rozwiązanie testu w formie elektronicznej i wyszukanie odpowiedniej informacji w książce wszystkie drużyny otrzymały maksymalną liczbę punktów. Dodatkowo trzy zespoły, które zakończyły swoje zadania na miejscu 1, 2, 3 – otrzymały bonifikatę punktową.

Warto podkreślić bardzo dobrą znajomość treści lektury przez wszystkich uczestników gry czytelniczej, ogromne zaangażowanie i współpracę wszystkich drużyn. To była świetna zabawa, ale też wzorowa i zacięta rywalizacja!

Oto ostateczne wyniki:

I miejsce – Klasa III f – 69 pkt

II miejsce – Klasa III a – 68 pkt

III miejsce – Klasa III e – 67 pkt

IV miejsce – Klasa III b i Klasa III c – 63 pkt

V miejsce – Klasa III d – 50 pkt

Trzy pierwsze drużyny otrzymają nagrody książkowe, pozostałe zespoły – dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska