2kj

24 maja  w  Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Elblągu odbył się V Finał Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej: „ Przyroda Powiśla, Warmii i Żuław”. Organizatorem  V edycji Olimpiady był Polski Związek Łowiecki w Elblągu. Do finału Olimpiady  przeszło 100 uczniów z rożnych okolicznych miast i miasteczek. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów.

Po napisaniu testu wiedzy, który obejmował  obszerną wiedzę przyrodniczą i terminologię łowiecką, komisja wyłoniła 10 najlepszych uczniów. Wśród tej wyróżnionej 10-tki zabrakło naszych reprezentantów, otrzymali  oni tytuł Finalisty. Gratulujemy im tego wyróżnienia, a zdobyta wiedza i następne doświadczenie tylko zapunktują w przyszłości.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. W oczekiwaniu na wyniki mogliśmy obejrzeć filmy edukacyjne, posłuchać sposobów wabienia zwierzyny, a także wsłuchać  się w muzykę myśliwską zaprezentowaną  przez  Zespół "Hubertus” z Koła Łowieckiego "Cyranka” w Sztumie.

Z pozdrowieniem myśliwskim Darz Bór!

Halina Dolna

1jk