Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Dzięki porozumieniu pomiędzy Akademią Nauk Stosowanych w Elblągu, a Szkołą Podstawową nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego, studenci II i III roku filologii angielskiej odbywają praktyki zawodowe przyglądając się pracy nauczycieli Jedenastki i budując swój warsztat pracy.

Grupa 12 studentów przez cały rok szkolny, pod okiem p. Magdy Szyk-Wojtkiewicz, obserwuje i omawia lekcje prowadzone w nowoczesnej pracowni językowej i próbuje swoich sił w praktyce. Dzięki temu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych lekcjach, a młodzi adepci zawodu nauczyciela nabywają doświadczenia tak potrzebnego im w przyszłości. Ponadto, studenci ANS chętnie angażują się w dodatkowe działania, takie jak Dzień Dyni, podczas którego prowadzili stoiska z zadaniami dla uczniów naszej szkoły.

Co więcej, studentki III roku filologii angielskiej odbyły we wrześniu praktykę nauczycielską, aby następnie realizować projekty, w których z dużym zaangażowaniem i kreatywnością udział wzięli uczniowie Jedenastki. Projekt "Fashion Show" miał na celu przedstawienie sławnych postaci krajów anglojęzycznych takich jak np. Królowa Elżbieta II czy Adele. Natomiast projekt "Young Wordsmiths: Crafting Poetry and Stories" skupiał się na rozwijaniu umiejętności pisania krótkich wypowiedzi oraz poezji. Opiekunami praktyk były nauczycielki języka angielskiego: Alicja Stefanowicz i Magdalena Szyk-Wojtkiewicz.

Współpraca szkoły z uczelnią zaowocuje dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną w przyszłości, a dzięki praktycznemu wymiarowi tych działań, młodzi nauczyciele odważnie i kompetentnie staną się w przyszłości edukatorami dzieci i młodzieży.

Magda Szyk-Wojtkiewicz

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.