Dzisiaj 17 września w 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939r. poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 wzięły udział w uroczystościach pod pomnikiem katyńskim na Cmentarzu Agrykoli.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy w kościele Wszystkich Świętych a następnie przejściu pod pomnik katyński. Tam odśpiewano hymn państwowy i wysłuchano przemówień odczytanych przez włodarzy naszego miasta. Odbył się Apel Pamięci, dla oddania hołdu Sybirakom pomordowanym, zagłodzonym na śmierć w obozach, poległym na szlakach bojowych i wielu innych bitwach., milionom ofiar sowieckiej agresji 17 września 1939 r. Oddano też salwę honorową. Uroczystość zakończyła ceremonia składania kwiatów. Niech pamięć o poległych trwa w pamięci żyjących.