Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

W czwartek 16 listopada drzwi gabinetu języka angielskiego stanęły otworem dla rodziców, dyrekcji i nauczycieli SP 11. Otóż, tego dnia, odbyła się lekcja otwarta z udziałem uczniów klasy VII C.  Przy tak wyjątkowej okazji obserwatorzy mieli szansę zobaczyć jak wygląda lekcja z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych i interaktywnych oraz elementów Oceniania Kształtującego (OK). Uczniowie, choć troszkę stremowani, chętnie pracowali świetnie się przy tym bawiąc. 

Tematem lekcji były czasy teraźniejsze. Przed lekcją określone zostały jej cele i kryteria sukcesu, a uczniowie w toku zajęć monitorowali ich realizację i stopień opanowania danej umiejętności czy porcji wiedzy. Podczas lekcji uczniowie korzystali z interaktywnych ćwiczeń aplikacji Learningapps.org oraz grali w quiz gramatyczny Kahoot! Kolejnymi elementami OK wykorzystanymi w trakcie zajęć były ocena koleżeńska napisanych o sobie zdań czy podsumowanie lekcji za pomocą niedokończonych zdań (np. Na dzisiejszej lekcji nauczyłem się, że … , Zrozumiałem …). 

Dzięki stosowaniu elementów OK. na lekcji uczniowie stają się świadomi czego i jak się uczą oraz wzrasta ich poczucie motywacji do nauki dzięki znajomości wymagań edukacyjnych. Ponadto, wzrasta atrakcyjność zajęć dodatkowo dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii informacyjno – komunikacyjnych. Co więcej, dzieci uczą się od siebie nawzajem, bazują na zdobytej już wiedzy i opanowują treści, które, dzięki pracy nauczycieli z OK, są powiązane z ich najbliższym otoczeniem.

Takie pokazowe lekcje będą już w Naszej Szkole tradycją, aby ukazać rodzicom, jak Jedenastka pracuje w rozpoczętym od września programie „Wdrażania Oceniania Kształtującego w szkole”.

Zapraszamy!

Magdalena Szyk-Wojtkiewicz    

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.