Szkolne koło turystyczne

Już po raz 47 odbył się OGÓLNOPOLSKI ZŁAZ ŚLADAMI ŻOŁNIERZY POWSTANIA LISTOPADOWEGO do Fiszewa. 16 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Elbląg, Jak zwykle pogoda i humory dopisały uczestnikom. Dość liczną grupą udaliśmy się do Fiszewa, (trasa liczyła 12 km) gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia 27 stycznia 1832r. Pod pomnikiem ofiar odbyły się krótkie przemówienia, modlitwa, złożenie wieńców, kwiatów. Następnie udaliśmy się do szkoły w Gronowie Elbląskim. Tutaj poczęstowani zostaliśmy pyszną, ciepłą grochówką. Zaskoczeniem dla uczestników rajdu było uhonorowanie Naszej Szkoły (jako jedynej) Pucharem wójta gminy Gronowo Elbląskie dla Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 za wieloletni aktywny udział w Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i miłośników pieszych wędrówek na następny rajd, który odbędzie się w kwietniu.

Ł.Gniady, A. Derenda

ozio_gallery_jgallery