Wcale niełatwe są „drogi do samorządności”. Taki tytuł miała II konferencja zorganizowana przez Zespół Szkól nr 2 przy ul. Wyżynnej 16 marca 2017 roku.

Tego dnia zaproszono do ZS nr 2 w Elblągu młodych „samorządowców” z elbląskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z samorządu szkolnego: Patrizia Błaszczyk, Julia Golanko i Gabrysia Ziółkowska. W temat spotkania wprowadził przybyłych pan Marek Pruszak – przewodniczący Rady Miasta Elbląga. Zasadniczą część spotkania wypełniły ciekawe warsztaty poprowadzone przez panią Annę Śledzińską z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Gimnazjaliści w zespołach zajmowali się planowaniem organizacji różnych programów społecznych. Nasze przedstawicielki wraz z samorządem uczniowskim Gimnazjum nr 9 w Elblągu postanowiły zająć się projektem „Żywa książka”. Na czym to polega, dowiecie się niedługo. Zamierzamy wprowadzić go w życie. Śledźcie wydarzenia na Facebooku, kontaktujcie się z organizatorkami. Pomoc obiecała pani Ania Śledzińska z ESWIP, nawiążemy współpracę z różnymi instytucjami.

Dziewczyny naprawdę złapały wiatr w żagle, trzymajmy za nie kciuki, aby udało im się zrealizować śmiałe zamierzenia.

Opiekunki SU – M. Kowalska i M. Kurach