Dnia 14 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Ortograficzny pt. „Przygody z Antarktydą”. Dzieci miały za zadanie wykazać się znajomością treści lektur „Zaczarowanej zagrody” oraz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii” oraz zasad ortograficznych. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z realizacją siedmiu zadań (aktywizujący quiz, dyktando, łączenie w pary, uzupełnianie pustych miejsc w zdaniach, zgadnij, co to za symbol, plan wydarzeń, odpowiedzi na pytania). Naszą świetlicę reprezentowały uczennice z klasy III b: Marysia Fiodorowicz i Iga Kania. Dziewczynki poradziły sobie znakomicie i zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.