Potrzebne do adresów stron - Uncategorised

życzenia od Prezydenta Elbląga oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej

Klasa Ic z wizytą w Bibliotece Elbląskiej - Lokomotywa

Dziś uczniowie klasy Ic odwiedzili bibliotekę Lokomotywa, aby wziąć udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych. Najpierw wysłuchaliśmy ciekawego tekstu o zbliżających się Świętach, a następnie własnoręcznie przygotowaliśmy cudowne papierowe renifery 🫎🫎🫎. Później graliśmy w różne gry na tablicy interaktywnej. To były naprawdę ciekawe i kreatywne warsztaty. Zabawy i śmiechu było co nie miara ! 😃

Jedenastki świętowała Dzień Edukacji Narodowej

13 października społeczność Jedenastki świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, w których wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Nie zabrakło też przedstawicieli rodziców.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Jankowska, która złożyła wszystkim serdeczne życzenia oraz odczytała list od Prezydenta Elbląga – Pana Witolda Wróblewskiego. Były też podziękowania i życzenia ze strony Rady Rodziców,  które przekazała Pani Joanna Bałdyga.

Uczniowie również zadbali o niespodziankę dla swoich nauczycieli. Klasa IIId rozruszała publiczność wesołą piosenką, a starsza młodzież przedstawiła filmowy serwis informacyjny „Trele morele – Fakty Autentyczne”.  Występujący wprawili zebranych w radosny nastrój, który towarzyszył nam tego dnia do końca zajęć szkolnych.

Wszystkim osobom przygotowującym uroczystość DZIĘKUJEMY!

Projekt Edukacyjny Wspólnie Mocniejsi - Uczymy się przez integrację

Dzisiaj klasa Ic wykonała pierwsze zadanie w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Wspólnie Mocniejsi – Uczymy się przez integrację. Najpierw opowiedzieliśmy sobie co to właściwie jest „integracja”. Następnie na uczniów czekało zadanie – niespodzianka. Zadanie, którego celem było:

• wzmocnienie kreatywności uczniów,
• współpraca uczniów w grupie, co sprzyja budowaniu więzi między uczniami i rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej
• praca nad projektem, który wymaga myślenia przestrzennego i umiejętności rysowania.

Uczniowie dostali czyste kartki papieru i przybory plastyczne, a ich zadaniem było stworzenie bajkowego świata ! Bajkowy świat Ic – brzmi wspaniale, prawda? 😻 Każdy uczeń stworzył swoją własną bajkową postać, którą następnie zaprezentował. Przepiękne i niezwykle kreatywne pracy ozdobiły nas korytarz – zapraszamy do oglądania!😸

Święto chłopców z V D 🎊

Zakończeniem pracowitego tygodnia w klasie V D było wspólne świętowanie Dnia Chłopaka 😍. Dziewczyny skrupulatnie wszystko zaplanowały i poddały chłopców lekkim torturom 💣 pod postacią gry w Twistera, jedzenia cytryny 🍋, zaplatania warkocza czy jedzenia ciasteczek 🍪 z ketchupem! Ale czego się nie robi w tak wyjątkowym dniu!

Dzięki zmaganiom, w których chłopcy wypadli znakomicie, otrzymali od dziewczyn prezenty i życzenia. Na zakończenie tego super popołudnia odbyły się rozgrywki sportowe oraz QUIZ wiedzy o "babskich rzeczach" 👠💄

Było super 💥 Zapraszamy do galerii zdjęć 💖