Potrzebne do adresów stron - Uncategorised

Dzisiaj nasi uczniowie na poziomie klas IV- VII i Gim. uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Matematyki Olimpus.

Trzymamy za nich kciuk

W naszej szkole zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską.

W dniu 25.10.2017 roku świetlica szkolna zorganizowała warsztaty kuchni regionalnej, które poprowadził pan Krzysztof Jaworski – wybitny serowar i technolog żywienia. Dzieci miały okazję własnoręcznie zagnieść ciasto chlebowe i upiec je z ziołami i ziarnami. Po czym własnoręcznie wyrobiły masło, tak jak robiły to nasze prababcie. Pod okiem naszego gościa uczniowie wykonali z masy parzonej ser serwatkowy.
Słuchając opowieści i piosenek o chlebie dowiedzieli się o sposobach wytwarzania chleba, masła i sera w dawnych żuławskich domach.
Na koniec odbyła się prawdziwa uczta. Pan Krzysztof podarował nam przepyszna drożdżówkę. Uczestnicy zajadali się nią posmarowaną świeżym masłem oraz deserem – serem z orzechami, suszonymi owocami polanymi miodem. Każdy uczestnik warsztatów zabrał do domu upieczony przez siebie chleb.

Projekt został zrealizowany w ramach szkolnego programu profilaktyki zdrowego trybu życia „Wesoło, zdrowo i sportowo – wspólnie spędzamy czas”.

Komisja, dając punkty od 1 do 5, oceniała każde drzwi w trzech aspektach:

1. Estetyka wykonania
  2. „Dyniowatość” dekoracji
  3. Zaangażowanie uczniów w wykonanie ozdób

Można było zdobyć 15 punktów.

Przyznano  miejsca w trzech kategoriach wiekowych

Klasy 1-3 SP oraz przedszkole:

I miejsce- 17 e- klasy 1c i 2a- 15p

II miejsce- 19 e- klasy 3a i 3b- 14p

III miejsce- 18e- klasa 1d- 13p

Nagrody specjalne za zaangażowanie otrzymują sale 13e i 12e

bibl1234Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywa się pod hasłem:

„Książka nas łączy”.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali z tej okazji wystawę plakatów popularyzujących bibliotekę i czytelnictwo. Można ją oglądać w naszej bibliotece.

24 października w Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych – nauczyciele bibliotekarze przyjmować będą życzenia od swoich koleżanek i kolegów oraz czytelników.

Zapraszamy do biblioteki!

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska