Klasa 5d wybrała się do Zakładu Utylizacji Odpadów, aby odświeżyć swoją wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu. Na początku wprowadzono nas w zagadnienia dotyczące zadań wykonywanych przez zakład oraz podmiotów współpracujących.
Następnie przypomnieliśmy sobie co to jest recykling oraz jak segregować odpady. Opowieść o Ekoszeryfie uświadomiła nam jak ważne dla planety jest segregowanie odpadów oraz ich ponowne wykorzystanie. Wizyta przebiegła pod znakiem super zabawy również za sprawą gry komputerowej na temat recyklingu oraz krzyżówki. Podczas zabawy w grupach ułożyliśmy cykl życia śmieci (plastiku oraz szkła).
Na koniec wybraliśmy się na wycieczkę po zakładzie, aby zobaczyć jak w praktyce wygląda to o czym się uczyliśmy.
Ta wizyta była bardzo pouczająca i ciekawa.

Pozdrawiamy,

Klasa 5d z Panią Magdą i Panem Adamem