Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli"Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli", realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz przedstawicielami Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, Celem programu jest opracowanie skutecznych metod pracy z uczniami, doświadczającymi trudności, a także wsparcie nauczycieli w pokonywaniu negatywnych skutków pandemii. Program adresowany jest do uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów szkół w całej Polsce.

W ramach programu powstała bezpłatna Internetowa Platforma Specjalistyczno - Doradcza. Każdy może tu bezpłatnie skorzystać z pomocy, konsultacji, wsparcia, oferowanego przez specjalistów, a także pobrać materiały dydaktyczne do pracy. Poprzez platformę można również zapisać się na szkolenia, konferencje. Zachęcamy do jej odwiedzenia, do korzystania z niej jako źródła wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych.