Jedenastka gospodarzem międzyszkolnego konkursu  “ENGLISH SPEAKING COUNTRIES –  WHAT DO WE KNOW?”

patronat honorowy d91a9kurator b2d55W czwartek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu rozegrała się dziewiąta już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych “English Speaking Countries – what do we know?”, w którym udział wzięły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych  z Elbląga i okolic. Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Elbląga. Partnerami konkursu byli również: Warmińsko – Mazurski Ośrodek  Doskonalenia Nauczycieli oraz Akademia Nauk Stosowanych – studenci filologii angielskiej asystowali podczas przeprowadzania konkursu.

Przedstawiciele szkół zmierzyli się ze sobą w siedmiu konkurencjach dotyczących m.in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, odgadywania piosenek i osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii. Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ szkolnych talentów: Julii Anuszek – uczestniczki The Voice Kids oraz Chanel Ciepłuchy – tancerki trenującej w Centrum Tańca Promyk.

Na zakończenie uczniowie wybrali się na słodki poczęstunek i zwiedzanie szkoły, a w tym czasie jury w składzie: Pani Mariola Chodakowska oraz Elżbieta Derlukiewicz debatowało nad wynikami.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15

III miejsceSzkoła Podstawowa nr 16

Powszechna nauka pływania w klasie IIa

W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich spotkali się na krytej pływalni, aby podsumować sezon nauki i doskonalenia pływania w ramach akcji "Powszechna nauka pływania". Zadaniem uczniów było przepłynąć jedną długość basenu. Każdy uczestnik otrzymał zasłużony medal.

Gratulujemy 🥳🙂

Dzień Języka Angielskiego

Z okazji obchodów Dnia Języka Angielskiego nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla uczniów kilka zadań. Podczas lekcji zapoznali się oni z biografią Williama Shakespeare i przygotowali w Canvie lub na kartce papieru komiks nawiązujący do jednego z utworów pisarza. Podczas długiej przerwy mogli sprawdzić się w czytaniu łamańców językowych. Co to był za dzień.

Fishkobranie

Reprezentanci naszej szkoły Maja Bichta, Maksymilian Dudojć i Natalia Sinkiewicz z klasy 3.c wygrali 8 edycję konkursu dla klas 3 w SP 16. Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach sprawdzających zarówno ich wiedzę z zakresu j. angielskiego, pamięć i sprawność fizyczną. Jednak to, co było najważniejsze, to atmosfera i doping organizatorów. 🎣🏆

Dzień Książki w klasie IIa

Dzień Książki w klasie IIa był niezwykle inspirującym wydarzeniem! Uczniowie mieli przyjemność gościć Aleksandrę Wróbel, uczennicę klasy Vd, która zapoznała nas z przygodami misia Tadeusza i lalki Alicji. Ola przygotowała pytania do tekstu i drobne upominki. Dziękujemy Oli za wspaniałą prezentację i inspirację do czytania!